Exteriérová protislnečná zrkadlová fólia M 50 XT

Najvhodnejšia protislnečná zrkadlová fólia pre aplikáciu na izolačné dvojsklá - svetlé striebro. Fólia vhodná na použitie do exteriéru. Čiastočne zabraňuje pohľadom do miestnosti**, zároveň má dobré účinky pre odraz slnečnej energie, tým zabraňuje prehrievaniu miestnosti, blednutiu interiérových doplnkov a stárnutiu materiálu. Vhodná pre použitie v domácnostiach, podkrovných priestoroch, kanceláriách, pracovných priestoroch, výrobných priestoroch, priemysle a všade tam, kde sú okná smerované na juh, juhozápad a hlavne tam, kde treba zabrániť nadmernému prehrievaniu pričom zároveň nechcete výrazne nemeniť architektúru a vzhľad budovy z exteriéru. Fólia má mierne zrkadlový efekt z exteriéru, z interiéru priehľadná s jemne modrastým odtieňom. Inštaluje sa na vonkajšiu stranu skla.

Parametre fólie

Farba: strieborná zrkadlová

Reflexia: reflexná

Štruktúra: pokovovaná

Vrstvy: 2

Hrúbka: 2 mil

Celková slnečná energia (%)

Prenesená: 42,1

Absorbovaná: 34,7

Odrazená: 23,2

Celkovo zadržaná: 49,3

Viditeľné svetlo (%)

Odrazené Int.: 25,3

Odrazené Ext.: 22,3

Prenesené: 52

Tieniaci koeficient: 0,52

Faktor "U": 1,03

Celkovo zadržané UV: 99%

Emisivita: 0,76 

Poznámka:
Všetky uvedené technické parametre sú merané na skle float hrúbky 3 mm. Na inom type skla môžu byť vlastnosti fólie a ich parametre odlišné. Pokiaľ potrebujete poradiť s vhodným výberom fólie, kontaktujte nás. Všetky fólie zadržia minimálne 97% UV žiarenia (merané hodnoty sú uvedené pri 300 - 380 nm). Všetky fólie majú na svojom povrchu tvrdenú protioderovú vrstvu. Tieto dáta vychádzajú z merania a testovacích metód podľa ASTM, ASHRAE, a AMICAL, nedá sa však na ne vždy stopercentne spoľahnúť, pretože pre rôzne špecifické aplikácie fólie sa bude líšiť aj ich výkon podľa spôsobu a podmienok aplikácie. V hodnotách môžu byť odchýlky, ktoré sú však v súlade v rámci výrobných štandardov pre okenné fólie. Na všetky okenné fólie sa vzťahuje záruka.

 

**Nepriehľadnosť zrkadlových fólií z exteriéru je však podmienená vyššou svetlosťou v exteriéri ako v interiéri. V jednoduchosti povedané, ak bude vomku tma a v miestnosti sa bude svietiť, bude cez fóliu vidno dnu do miestnosti. Vo večerných hodinách zrkadlové fólie súkromie nezaručujú.

MÁTE ZÁUJEM O VYPRACOVANIE NEZÁVäZNEJ INDIVIDUÁLNEJ CENOVEJ PONUKY?

Informácie o firme

  • PB Service s.r.o.
  • Drieňová 17, Bratislava
  • +421 904 663 279
  • info@folianaokna.sk
  • Uvedená adresa je iba sídlo firmy, nie kamenná ani vzorková predajňa.
  • IČO: 46775005
  • DIČ: 2023569713
  • IČ DPH: SK2023569713
© 2021 Glassfol. All Rights Reserved.